هفته پنجم بارداری

دانستن اینکه شما و همسرتان به زودی پدر و مادر می شوید، می تواند برای شما شادی آور و در عین حال ترسناک و غیر قابل توضیح باشد. اولین چیزی که شما باید در هفته پنجم بارداری انجام دهید این است که بارداری خود را قبول کنید. اگر دوره قاعدگی بیش از یک هفته عقب بیافتد، اکثر زنان می فهمند که باردار شده اند. با این وجود، این روش قابل اعتمادی برای تشخیص بارداری نیست، به خصوص اگر دوره هایتان در چند ماه گذشته منظم نباشند.

راحت ترین راه تشخیص بارداری در هفته پنجم بارداری ، انجام تست بارداری در خانه است. شما می توانید کیت های تشخیص بارداری را به راحتی از داروخانه خریداری کنید. انواع مختلفی از کیت های بارداری، در بازار وجود دارد که در شکل، اندازه و رنگ هم متفاوت هستند. شما می توانید از طیف وسیعی از نوارهای تست و تستهای دیجیتال برای تشخیص بارداری در هفته پنجم بارداری استفاده کنید.

تمام کیت های دوران بارداری با دستورالعمل های گام به گام تولید میشوند. به طور معمول، شما باید ادرار خود را از طریق کیت آزمایش بارداری تست کرده و برای نتیجه چند دقیقه صبر کنید. اگر در هفته پنجم بارداری ، جواب آزمایش شما مثبت یا منفی باشد، قبل از هر تصمیم و اقدامی، عاقلانه است که آزمایش تشخیص بارداری را دو بار دیگر هم تکرار کنید تا به نتیجه تست مطمئن شوید، زیرا احتمال نتیجه منفی و یا مثبت کاذب در این تست ها وجود دارد. پس مهم ترین کار در هفته پنجم بارداری مطمئن شدن نسبت به بارداری است.

علائم و وضعیت زن باردار در هفته پنجم بارداری

اولین تغییر محسوس در هفته پنجم بارداری ، به هم ریختن دوره قاعدگی شما می باشد. علائم ظاهری بارداری تنها زمانی می تواند دیده شود که شکم شما برآمده باشد که در هفته پنجم بارداری بسیار بعید است؛ اما برخی از علائم اولیه بارداری وجود دارد که ممکن است در هفته پنجم بارداری در شما ظاهر شود.

• واضح ترین و بدیهیترین علامت بارداری، قطع شدن قاعدگی است.
• نوسانات طبیعی ناشی از تغییرات در سطح هورمون در بدن شما.
• شما اغلب احساس ادرار می کنید، هر چند مقدار آن می تواند کم باشد.
• ممکن است تهوع و بیماری صبحگاهی را تجربه کنید، هرچند که شدید نخواهد بود.
• سینه های شما ممکن است حساس شده و درد داشته باشد.
• خستگی شدید که مانع از انجام کارهای روزمره شما می شود.
• تولید بزاق بیش از حد و مرطوب شدن دهان
• علاقه مندی یکباره به برخی مواد غذایی و نفرت از برخی غذاهای دیگر

اکثر این علائم از هفته پنجم بارداری قابل مشاهده هستند و بعضی دیگر در دوران بارداری ظاهر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *