مطلب در مورد ناباروری، آسیب ناشی از تابوی آن

اساتید و متخصصان حوزه‌های ناباروری، به نقد و بررسی باورهای نادرست درباره ناباروری، از جمله مقصر انگاری زنان، برچسب‌ زدن به زوج‌ های نابارور و رفتارهای منزوی‌ کننده زوج‌ های نابارور و نیز ضرورت افزایش آگاهی عمومی درباره علل و روش‌ های درمان ناباروری خواهند پرداخت.
نشست نقد و بررسی «آسیب‌ شناسی تابو انگاری ناباروری» به مناسبت روز فرهنگ عمومی، برگزار می شود.
به مناسبت روز فرهنگ عمومی، نشست نقد و بررسی با موضوع «آسیب‌ شناسی تابو انگاری ناباروری» برگزار می‌شود.
در این نشست که از ساعت ۱۰ الی ۱۲ روز دوشنبه سیزدهم آبان ۹۸ در سالن کنفرانس مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا برگزار می‌شود، اساتید و متخصصان حوزه‌های ناباروری ، به نقد و بررسی باورهای نادرست درباره ناباروری، از جمله مقصر انگاری زنان، برچسب‌ زدن به زوج‌ های نابارور و رفتارهای منزوی‌ کننده زوج‌ های نابارور و نیز ضرورت افزایش آگاهی عمومی درباره علل و روش‌ های درمان ناباروری خواهند پرداخت.
مطالعات گسترده آماری نشان‌ می‌دهد که شیوع ناباروری در ایران حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد است، یعنی از هر پنج زوج در سنین باروری، یک زوج با مشکلات باروری مواجه است. از این رو، لازم است که آگاهی‌ های لازم دربارۀ ابعاد مختلف ناباروری به جامعه، به‌ ویژه زوج‌ های جوان ارائه شود و فضای اجتماعی و فرهنگی کشور به سمت تابو زدایی از ناباروری سوق داده شود تا هم فشار روانی و اجتماعی از زوج‌های نابارور برداشته شود و هم خانواده‌ ها و اطرافیان شیوه درست مواجهه با زوج‌ های نابارور را بیاموزند.

منبع: شفا آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *